Redomak Robot Teknolojileri A.S.

TEMPORITI MANYETİK FRENLER

www.temporitifren.com


 

pdf katalog =>

Temporiti s.r.l. 1965 yılından beri elektromagnetik frenlerin üreticisidir. 2001 yılından beri ISO 9001 kalite sistemine sahiptir. Elektromanyetik fren konusunda çeşitli modelleri ile iddalı bir kalite seviyesine sahip olan Temporiti son yıllarda KL, KF, Lift serileri, K serilerini de üretmiştir.

 

 

DOĞRU AKIMLA ÇALIŞAN FRENLER
K SERİLERİK KF KTH KL K kit

  • K tip frenlerin özellikleri

K modeli frenler DC yay ile uygulanan serilerdir.  Makine millerindeki dairesel hareketin duruşu için tasarlanmışlardır.


• Son derece sağlam bir tasarıma sahiptirler.

* Son derece sessizdir. ( <70dBa, 98/37/EEC düzenlemesine göre).
• Montajı ve bakımı kolaydır.
• Motor fanı ve kapağından dolayı ısı dağılımı iyidir. Frenleme yüzeyi olarak hareket eden motor kapağı, çelik veya dökme demirden yapılmış olmalıdır. Motor fanı veya kapağı nedeniyle ısı dağılımı iyidir. Bobin yeni bir yapısal zorunluluk olmadığı sürece epoksi reçine ile kaplanmıştır. Bazı zorunlu durumlarda mekanik parçalar çinko kaplama ile korunurlar.

• Manuel kol isteğe göre opisyonel olarak temin edilebilmektedir.

NEMA SERİLERİ

 

 

Pdf katalog =>

LIFT SERİLERİ

 

 

pdf katalog =>lift lift1 serisi

Doğru akımla beslenen basınçlı yay frenli olan LIFT serileri elektromekanik  modelllerdir. Lift modeli 95/16/CE normlarına göre yük asansörleri ve normal asansörler için uygundur. Bu yüzden görecce grafik tüketimi raporlanmamıştır. Frenin yapısal tipolojisi merkezi manyetik sistmi öngörür ve fren ayarlarını pozisyonda tutar. Armatür plakalı fren diskinin üzerinde ayrı şekilde çalışırlar ve iki kat daha güvenli bir sistem oluşur. Normatif şartlar dikkate alındığında frenleme tork değeri sadece bir fren tek başına çalışırken düşünülür. Bu fren armatür plakaların açma ve kapama kontrollerini 2 mikron anahtarıyla açmak için tutulur.

S SERİLERİ

 

 

pdf katalog =>

S-SH serileri makine milinin dönme hareketini durdurmak amaçlı tasarlanmış yaylı ve DC ile güç ile kontrol edilen modellerdir.

P SERİLERİ

 

 

pdf katalog =>

V SERİLERİ

 

 

pdf katalog =>

V modelinin özellikleri
V serileri makine milinin dönme hareketini durdurmak amaçlı tasarlanmış yaylı ve DC ile güç ile kontrol edilen modellerdir.
Genel özellikleri
• Çok sağlam bir yapısı vardır.
• Montajı son derece kolaydır.
•Son derece sessiz çalışırlar. (<70 dBa, 98/37/EEC düzenlemesine göre).
• Yüksek frenleme torkuna sahiptirler. VH modeli bu boyutta daha yüksek frenleme torkuna sahiptirler.

V Serisi
• Isı dağılımı iyidir. Fan aynı zamanda frenleme yüzeyinde sürtünen malzemede minimum aşınma avantajı sağlar.
• Bobin yeni bir yapısal zorunluluk olmadığı sürece epoksi reçine ile kaplanmıştır. Bazı zorunlu durumlarda mekanik parçalar çinko kaplama ile korunurlar.
• Özel ekipman kullanmaksızın fren standart motorlarla çok çeşitli uygulamalrda kullanılabilir. Özellikle vibrasyonun olmadığı hareketli parçalarda tek fazlı motorlarla her pozisyonda çalışabilir.

 

BS SERİLERİ

 

 

pdf katalog =>

Özellikler
Kompakt bir yapıya sahiptirler. Bu tür frenler fırçasız motorlarda kullanıldıkları gibi 120°C sıcaklığa kadar kullanımları mümkündür.
• Son derece sessiz çalışırlar. (<70 dB, 98/392 CEE düzenlemesine göre).
•Bu fren statik kullanım sistemleri için tasarlanmıştır. 1500 devir/dakikanın altındaki hızlarda güvenle kullanılabilirler.
• Temporiti s.r.l. tarafından tasarımı yapılan bu yeni frenin önceden montajı yapılmıştır. Böylece, frenin operatör tarafından kullanılması son derece kolaylaştırılımıştır.
• Motor kapağı ve alüminyum yüzey hem elektromanyetik yüzeyin hem de fren disklerinin üzerindeki ısı dağılımını düzenler.
Elektromanyetik bobin tümüyle epoksi reçineyle kaplıdır. Ancak konstrüksiyonun kriterleri başka bir durum gerektiriyorsa durum farklıdır. Özel durumlarda çinko kaplama ve boya ile koruma sağlanır. Frenin yapısı havalandırma olmaksızın sürekli çalışmaya müsaade eder. F sınıfı izolasyon.
• Patentli frenleme sistemi frenin yüksek ve istikrarlı bir şekilde statik tork oluşturmasına izin verir.Fren torklarındaki varyasyon yay yüklerinin değişmesi ile mümkündür. Böylece tork değeri zaman içinde değişmez.

 

ALTERNATİF AKIMLA ÇALIŞAN FRENLER

 

 

AC SERİLERİ

 

 

pdf katalog =>

AC serisi frenler yay uygulamalı modellerdir. Makine milinin dönme hareketini AC fren ile durdurmak için tasarlanmışlardır.

NEMA SERİLERİ

 

 

 

pdf katalog =>

T-MEC SERİLERİ

 

 

pdf katalog =>

EX SERİLERİ

 

 

pdf katalog =>

14 Haziran 1989 (89/392/CEE) Avrupa Konseyi direktiflerine hazırlanmış frenler olup, daha ziyade patlayıcı ortamlarda çalışan cihazlar için tasarlanmışlardır.

****************************************************************************************************************************************************************************************

 

Temporiti manyetik frenler, Temporiti fren, manyetik fren, fren, Temporiti Türkiye, elektromanyetik fren, magnetic brakes, kavrama, balata, electromagnetic brake, elektrik motoru, frenleme, vinç, asansör, asansör uygulamaları, manyetik fren tozu, manyetik fren montajı,manyetik fren fiyatları,3D, yay baskılı fren, akım baskılı fren, redüktörlü motor uygulamaları, manuel kol sistemli frenler, tozlu gergi, mıknatıs fren, rotor, stator, 24 Volt DC fren, 100 Volt DC fren, diot, diode.

 


Dark


Light